23/08

Představte si situaci: Společnost psa v ložnici

Jistě se shodneme, že pes je nejlepším přítelem člověka, divadlo končí ovšem v momentě, kdy si tato milá tvářička lehne přímo na vaši polštář. Ještěže mám svého milého Jakuba, který mi vždy pomůže situaci řešit. Známe to všichni - láska k našim čtyřnohým miláčkům je někdy nekonečná. Ale co když tato láska začne neplánovaně zasahovat do našeho soukromí a pohodlí? Představte si scénář: Právě jste vstoupili do své ložnice, připraveni se uvelebit ve svého pohodlném a teplém postel. Ale co to vidíte? Váš miláček spokojeně odpočívá na vašem místečku. Co s tím?

Neviditelné hranice: Nástroje, jak vytvořit prostor pro vás a vaše zvířátko

Vaše ložnice by měla být vaším svatostánkem. Mělo by to být místo, kde se můžete odpojit a relaxovat. Ale jak toho dosáhnout, když je vaše postel stále obsazena vaším miláčkem? Nejlepším řešením je stanovit hranice. Můžete začít tím, že svému psovi poskytnete kvalitní pelíšek na spaní. Ujistěte se, že je dostatečne pohodlný a teply, aby se váš pes cítil bezpečne. Jakub se mě jednou ptal: "Anna, nešlo by to jednodušeji?". Odpověděla jsem, že ano, ale vždy existuje riziko, že pes si opět přivlastní naši postel, proto je potřeba stanovit pravidla. A tak společně s Jakubem pevně, ale láskyplně naše postel pro psí společnost uzavřeli.

Behaviorální Trénink: Jak naučit psa, kde má spát?

Není to tak jednoduché, jak se zdá. Naučit psa, kde má spát, vyžaduje trpělivost a důslednost. Ale s trochou trpělivosti a důslednosti může být váš pes trénován, aby věděl, kde je jeho místo ke spaní. Začněte tím, že svému psovi ukážete jeho nový pelíšek a podpořte ho, aby do něj šel. Můžete toho dosáhnout tím, že do pelíšku položíte jeho oblíbenou hračku nebo deku. Musíte být trpěliví a důslední. Každou chvíli, kdy uvidíte svého psa na vaší posteli, ho musíte jemně, ale rozhodně přesunout zpět do jeho pelíšku. Jakub a já jsme tento proces opakovali mnohokrát, a nakonec se naše pevnost a trpělivost vyplatila.Upřímně řečeno, tento proces není snadný, ale výsledky stojí za to.

Zdraví a hygiena: Je bezpečné mít psa v posteli?

Mnoho lidí se ptá, zda je hygienicky bezpečné mít své zvíře v posteli. Odpověď na tuto otázku je mnohdy dvojznačná. Na jednu stranu může být přítomnost psa v posteli uklidňující, ale na druhou stranu, psi jsou zvířata a mohou přinést do postele nežádoucí nečistoty. Proto je důležité ujistit se, že je váš pes čistý a zdravý. To znamená pravidelné koupání, očkování a odčervování. Zvláště pokud má váš pes slib néjaké parazity, je důležité tuto otázku řešit. Jakub a já jsme kladli velký důraz na péči a hygienu našich psů a opravdu se to vyplatilo. Nicméně i přes všechna opatření, stále doporučujeme mít pro psy samostatné místo na spaní.

Společné chvíle: Je vůbec možné mít psa v posteli?

A co když si opravdu chcete užít tu nejedinečnější a nejintimnější chvíli s vaším psem? A co když si vaše láska k vašemu psovi jednoduše žádá takové chvíle? Je to možné? Ano, ale s omezeními. Ujistěte se, že váš pes je čistý a zdravý. A především, ujistěte se, že vaše postel je dostatečně velká pro vás oba. Jakub často říká, že nechápe, jak v tak malém těle může být tolik energie. A úplně tomu rozumím. Ale přesto, při správných opatřeních a pečlivém tréninku, je to možné. Ale nezapomeňte, že tyto chvíle by měly být spíše výjimečné, než pravidlem.

Post-Comment