Fáze těhotenství: vítejte ve 6. týdnu

Tři ze čtyř ženských těhotenských týdnů jsou již za námi a v řídící místnosti všichni sedí a čekají, jak se zalessna do toho nového, šestého týdne. Je to fascinující doba, kdy se v lodi vašeho těla odehrávají skutečně nebývalé věci. A pokud byste měli vztah k sci-fi filmům, určitě bych nyní parafrázoval slavnou frázi: "chystáme se tam, kde žádné matky nebyly před námi". Protože opravdu, každý den přináší něco nového a fascinujícího.

Těhotenské hormony a jejich vliv

Jestli mám jednu věc, o které bych mohl mluvit, ohledně těhotenství, to by byly hormony. Ty se už v šestém týdnu těhotenství opravdu začínají projevovat. Jejich moc je naprosto ohromující. Například, v tuto chvíli je ženská hladina hCG, lidského choriového gonadotropinu, na vrcholu. Jakmile se vajíčko oplodní, začne produkovat tento hormon, který je také známý jako hormon těhotenství. A jeho koncentrace také začíná stoupat.

Podstata všeho toho hormonálního zmatečku je, že mohou způsobit zvracení, únavu a dokonce i citlivost prsou. A ačkoli víme, že všechny tyto příznaky jsou normální a vždy se vyvíjejí jinak, pro mnoho žen je to jistě komplikace. Můj pes Max, mimochodem, dokáže rozpoznat tyto hormonální změny u lidí, protože je velmi citlivý a empatický tvor, a vždy se snaží být co nejblíže těm, kteří se cítí špatně.

Malé těhotné tělo, velké změny

Mluvíme-li o těhotenských symptomech, nemůžeme opomenout změny v těle ženy. Pokud jde o tělesné změny, ve šestém týdnu těhotenství se objevují fyzické projevy těhotenství, které lze pozorovat i na povrchu ženského těla. Jedná se zejména o výrazné zaoblení břicha, což je v podstatě viditelný projev, který svěduje o tom, že v těle probíhají biologické procesy spojené s vývojem plodu.

Rozvoj plodu v 6. týdnu těhotenství

Někdy, když se koukám na svého psa Maxe, zasním se a uvědomuji si, že ve šestém týdnu těhotenství je plod již velký asi jako zrnko hrachu. Ačkoli to zní jako malinká věc, je to velký krok. To znamená, že se začínají vytvářet základy pro důležité součásti těla, jako jsou nervový systém, krev, srdce, kosti, ledviny a játra. A to vše se děje přímo v děloze matky.

Těhotenská dieta a výživa

Nutné je zmínit se o potřebě správné výživy. Zkuste si představit, že jste jako váza a malý bobule je květina, kterou jste právě zasadili. Aby květina rostla a prosperovala, musíte jí poskytnout správné množství vody, světla a hnojiva. Stejně tak to funguje i s těhotenstvím. Matka musí svému tělu i tělu svého dítěte poskytnout správnou výživu a ve správném množství. K tomu je potřeba pečlivě sledovat dietu a pijte spoustu vody.

Nápady pro trávení času během těhotenství

Jak se v těhotenství čas nijak nespěchá, je dobré najít si nějakou činnost, která vás bude bavit a poskytnout vám zasloužené odreagování. Mým návrhem je chůze s psem, alespoň tak to ovlivňuje můj pes Max. Na procházkách mi pomáhá relaxovat, což je v těchto obdobích velmi důležité. Jinými slovy, najděte si něco, co vás baví a učiní šťastnými.

Příprava na příchod nového člena rodiny

A konečně, ale neméně důležitě, je důležité se připravit na příchod nového člena do rodiny. Všechno začíná tím, že se naučíte více o těhotenství a všem, co s ním souvisí. Já osobně si myslím, že je důležité být informovaný, protože tím jsme připraveni na vše, co přijde. Příprava na příchod dítěte také zahrnuje výběr jména, přípravu dětského pokoje a sbírání potřebných věcí pro dítě. A když u toho budete, nezapomeňte připravit i svého psa, jako je můj Max, na příchod nového člena rodiny.

Post-Comment