26/09

Základní pojmy o těhotenství

Z mé zkušenosti mi připadá, že mnoho lidí se zbytečně upíná na těhotenství, aniž by skutečně porozuměli, co to znamená. Prostě se nějak domnívají, že je to tak snadné jako pustit Ralfa, mého psa, na procházku. Ale není tomu tak. Takže, co je těhotenství a jaký je proces otěhotnění? V klidu, nebudu do toho hodit přílišnou vědu. Držte se pevně.

Tři základní faktory pro úspěšné těhotenství jsou: ovulace u ženy, schopnost mužských spermií fertilizovat vajíčko a schopnost dělohy hostit a podporovat vývoj embrya. To může zahrnovat trochu biologie, ale je důležité, aby se ženy snažily porozumět svému tělu. Rád bych se zde mohl podělit o jeden ze svých příběhů o Ralfu, ale bohužel, nemám žádný příběh, který by byl relevantní k otěhotnění.

Jste fyzicky připraveni?

Zdravé tělo je klíčem k úspěšnému těhotenství. A jelikož mám pocit, že se tady trochu opakuji, radši přeskočím všechny ty očividné věci jako výživa a cvičení. Důležité je, mít na paměti, že aby tělo mohlo správně fungovat, musí být v dobrém stavu. Pamatujte, Ralf by nebyl schopný hrát si s míčkem, pokud by byl nemocný nebo podvyživený. Stejně tak tělo musí být ve formě, aby mohlo otěhotnět.

Psychická připravenost a stres

Psychická pohoda hraje stejně důležitou roli jako fyzická zdraví. Když je Ralf pod stresem, nemá chuť jíst a je neklidný. Stejně tak stres může mít negativní dopad na schopnost otěhotnět. Zvládání stresu je proto důležité. Někdy je dobré si dopřát pauzu, jít na procházku nebo jednoduše si povídat s přáteli nebo rodinnými příslušníky.

Zkoumajte svůj menstruační cyklus

Znalost a pochopení svého menstruačního cyklu je klíčem k určení, kdy je nejlepší čas na početí. Je to jako s Ralfem - pokud vím, kdy je nejaktivnější, mohu udělat vše pro to, aby byl spokojený a nadšený. Stejně tak, znalost svého cyklu pomůže ženám identifikovat dny, kdy jsou nejplodnější.

Využijte ovulační testy a plodnostní monitory

Jako muž, já sám neovuluji, takže nemám přímo žádnou osobní zkušenost s ovulačními testy. Ale vím, že jsou velice užitečné pro ženy, které se pokoušejí otěhotnět. Tyto testy dokážou identifikovat nejplodnější období v menstruačním cyklu, což může zvyšovat šance na otěhotnění.

Cvičení a strava

Ačkoliv jsem to již zmínil výše, nemůžu to dostatečně zdůraznit. Přijmout zdravý životní styl - to znamená správná strava a pravidelné cvičení, může značně zlepšit šance na otěhotnění. Když Ralf jí dobře a je aktivní, je šťastný. Stejně tak může kvalitní strava a cvičení zlepšit zdraví a potenciálně i plodnost.

Sexuální život

No, tohle je ten bod, který jste pravděpodobně očekávali od začátku, že? Jak často byste měli mít sex, aby jste maximalizovali vaše šance na otěhotnění? Někteří tvrdí, že by měli mít páry sex každý den, jiní říkají, že každý druhý den je ideální. Pravda je pravděpodobně někde uprostřed. Klíčem je mít sex pravidelně, ale ne tak často, aby to způsobilo stres nebo vyčerpání.

Post-Comment