28/09

A když vezmeme sex s miminkem pod drobnohled?

Nemůžu si pomoct, ale přímochnout to téma naprosto otevřeně a transparentně. Pokládáte si někdy otázku, co se vlastně děje s miminkem během pohlavního styku? Přiznám se, že to zní trochu podivně, ale je to jedna z nejrozšířenějších otázek, které vás zajímají. Vaše obavy jsou naprosto normální. Muži a ženy, i já sám, často přemýšlíme, zda je sex během těhotenství bezpečný. To je opravdu důležité a relevantní téma, které je potřeba si blíže probrat. Jsem dokonce přesvědčen, že se velká část z vás se mnou shodne.

Je sex během těhotenství bezpečný?

Ano, je! Musím to říct na rovinu a bez okolků. Sexuální aktivita je dokonce považována za zdravou součást těhotenství, pokud máte normální a bezproblémový průběh těhotenství. Je dokázáno, že sex nemá žádný škodlivý vliv na dětičku. Ale proč je to tak? Co se během tohoto aktu vlastně děje? Ujistěte se, že jste pohodlně ubytováni, protože je toho opravdu hodně k objevení!

Co přesně cítí miminko?

Toto je další častá otázka, na kterou bych chtěl odpovědět. Nejprve je důležité vědět, že miminko je v bříšku maminky obklopeno plodovou vodou a chráněno dělohou. Pohlavní styk tedy nemůže miminku ublížit. Miminko je také zaštiťováno děložním čípkem, který je během celého těhotenství uzavřen a chrání miminko před infekcemi.

Co se týče toho, co miminko cítí, odpověď je docela jednoduchá - nic! Miminko nevnímá pohlavní styk způsobem, jakým byste mohli očekávat. Děloha je silná svalová dutina a je schopná absorbovat tlak během pohlavního styku. Jakmile je miminko starší a začne cítit dotyky a tlaky, může na pohlavní styk reagovat – nikoli ale jako na něco nepříjemného, ale jako na stimulaci, která ho probudí nebo uklidní.

Jak sex ovlivňuje tělo těhotné ženy?

Eh, tohle je bod, který mně jako muži dává trochu zabrat. Ale udělám to tak dobře, jak umím. Tělo těhotné ženy je zázračným způsobem tváří v tvář celé řadě emocionálních a fyzických změn. Pro některé ženy může být sex během těhotenství skutečně příjemný, dokonce více než před těhotenstvím, a to díky změnám v těle. Zvýšená produkce hormonů může zvýšit sexuální touhu a citlivost.

Nicméně každá žena je odlišná a pro některé může být pohlavní styk během těhotenství nepříjemný. Je to naprosto normální a nic na tom není špatného. Je důležité si pamatovat, že komunikace a pochopení na obou stranách jsou klíčové. Najděte si takové pozice, které jsou pro vás oba pohodlné.

Existují nějaké rizika?

Je samozřejmě důležité mít na paměti, že i když je sex během těhotenství obecně bezpečný, existují určité podmínky, za kterých by měl být pohlavní styk omezený nebo zcela vyloučený. Tyto podmínky mohou zahrnovat vysoké riziko předčasného porodu, přítomnost děložního čípku, krvácení nebo infekce. V těchto případech je nezbytné konzultovat pohlavní styk s lékařem.

Pár závěrečných myslenek

Na závěr bych rád ujistil všechny budoucí maminky i tatínky, že těhotenství je skutečně přirozeným a krásným obdobím života. A to zahrnuje i intimní momenty mezi partnery. Sex během těhotenství je naprosto normální a přirozený fenomén a pokud neprobíhá žádné komplikace, nelze mu ublížit. Miminko je v bříšku chráněno a cítí se bezpečně.

A ať už jste, nebo nejste v pohodě s tímto tématem, je důležité vědět, že komunikace s partnerem je základním kamenem každého vztahu. Mluvte o svých obavách, úzkosti i přáních. A samozřejmě, pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte se obrátit na svého lékaře.

Post-Comment