Výživa a pocit na zvracení: Spojení, které by nás nemělo překvapit

Často se mi stává, že jakmile dojím svůj oblíbený kuřecí salát s Hranolkami, můj žaludek začne protlačovat nepříjemný pocit. Skoro to vypadá, jako by inscenovál svoji vlastní malou bouřku. Znáš ten pocit, kdy se ti zdá, že máš na krku malý tunel, který je naplněný rolí skromného zvracáku? Ano, mluvím o pocitu na zvracení.

Je skoro fascinující, jak naše tělo dokáže reagovat na to, co mu dáváme. Je to jen moje spekulace, ale je dost možné, že můj žaludek ožívá a houpe se v rytmu jídla, které jsem právě snědla. Vítejte v mém těle, které si zřejmě myslí, že jsem pro něj kuchařka, čistěník a lékař v jednom. Ale ne, já jsem Jana a mám ráda jídlo.

Stres a jeho nechutný vliv na náš pocit na zvracení

Přiznám se, mám sklon k přemýšlení o všem možném. A mnohokrát mi ten proud myšlenek vytváří neurotransmitery, které mi dávají pocit na zvracení. Jasně, můj mozek si asi myslí, že se linka na psychologickou zdravotní péči náhle transformovala na úzkostnou dráhu horské dráhy. Nebo že se má hlava nějak proměnila v koktejl shakeře. Bohužel, je to taková moje každodenní stresová rošáda. Ale alespoň vím, že můj tělo je dobře nastavené a dává mi vědět, když mi hrozí nebezpečí.

Ve svém živote jsem se naučila toto: když mám pocit na zvracení, je to buď proto, že jsem jedla něco, co mě dráždí, nebo proto, že se cítím stresovaná. Opravdu, můj žaludek má dva módy: "Jana, skvěle se bavím" a "Jana, jsem na pokraji zhroucení". Od vědeckého hlediska je to kvůli tomu, že pokud je náš stresový systém aktivován, hladina našich stresových hormonů jako kortizolu a adrenalinu stoupá.

Moc kofeinu a myšlenka na zvracení

Miluju kávu. Opravdu, káva je moje zlatíčko, mé snídaňové sluníčko, moje popoludňajší tečkování. Ale můj žaludek a moje posedlost kávou se často střetávají. Kofein je stimulant, který může zvyšovat tvorbu žaludečních kyselin a může dokonce způsobovat žaludeční rozrušení u některých lidí.

S jednou kávou za den to všechno zvládám, ale pokud začnu překračovat svůj limit, můj žaludek začne divoce protestovat. Je jako ten spolužák z vysoké školy, který se objevil na večírku na poslední chvíli a pokazil atmosféru pro všechny ostatní. Kofein může být neuvěřitelně uklidňující, ale pokud překročíte svou hranici, připravte se na návrat do reality. A já vám říkám, že to je skok padákem bez padáku.

Gravidační nevolnost: Náš tajný vtip mezi námi a naším tělem

Gravidační nevolnost, známější jako ranní nevolnost v těhotenství, je utajený vtip mezi námi a naším tělem. Ve skutečnosti to není ani tak nevolnost, ale spíše úplná změna vkusu, chuťových pohárků a trávícího systému. Bez ohledu na to, jestli jste v těhotenství nebo ne, tohle je paráda. Přijď se podívat, jak tvoje tělo na tebe klepe vtipy!

Všimla jsem si, že když jsem těhotná, můj žaludek je také těhotný s mnou. Je jako ten kamarád, který se vždy snaží být ve středu pozornosti. Ale někdy jeho výstřední humory nejsou tak zábavné. Naštěstí pro mě a můj žaludek byly ty dny, kdy jsem se cítila jako porodní stroj, dávno pryč.

Ale jen si představte, mít pocit na zvracení jen proto, že ve svém těle nosíte další život. A potom ten život přijde na svět a vy zjistíte, že je to skutečný divoký jízda. Nejen, že jste zrovna prošli celým procesem těhotenství, porodu a následné péče o dítě, ale také jste se nějakou dobu cítili jako byste měli zvracet.

Takže, jestli jste právě těhotné a máte pocit na zvracení, dejte vědět. Věřte mi, vím, jak to chodí. A když je tomu konečně konec, budete vděční kraji, kde je žena královnou.

Post-Comment