První věcí, kterou je třeba ujasnit, je co přesně do porodnice sbalit. Většina z nás má sklony balit až příliš mnoho věcí, ale já vám řeknu z vlastní zkušenosti, že ve většině případů potřebujete jen polovinu toho, co si sbalíte. Ale zároveň, kdo chce riskovat a mít přišroubovaný stres z toho, že mu něco chybí?
Ve vašem porodnickém batohu by mělo být několik základních věcí jako pyžamo, ponožky, sprchový gel, šampon, kartáček na vlasy a zubní pasta a kartáček. Oh, a klíčový je také balzám na rty! Budete dýchat téměř výhradně ústy během porodu, takže vaše rty budou chtít trochu TLC. Ahte, ale nezapomeňte také na nabíječku pro mobil. Uvědomila jsem si, že v době porodu je příliš pozdě si uvědomit, že jsem zapomněla doma nabíječku a musela jsem požádat o pomoc sestřičky v porodnici.
A samozřejmě, nezapomeňte na věci pro miminko - pleny, oblečení na přebalování, zavinovačku a dudlík, pokud jste se rozhodli jej používat. A pamatujte, že vaše taška s porodnickými potřebami bude u vás na pokoji, takže do ní můžete v průběhu času přidávat další věci, které byste mohli potřebovat.
Ale co váš partner? Co by měl do porodnice sbalit? Vždycky říkám, že stejně jako maminka by měl mít partner svůj vlastní malý batoh s tím nezbytným. Jídlo a nápoje jsou klíčové - jelikož v nemocnicích jsou restaurace otevřené omezenou dobu a často nemají širokou nabídku možností. Balíčky ořechů, sušeného ovoce a nutriční tyčinky jsou skvělou volbou. Nezapomínejte ani na vodu!
Ať už tady uvádíte nebo ne, pro partnera je vhodné mít připravené také převlečení. Ještě, zapoměla jsem zmínit, že prodloužená doba strávená v porodnici může vést k tomu, že se partner bude chtít osprchovat a převléct. Takže hygienické potřeby pro něj mohou být také užitečné.
Poslední, ale důležitou věcí, kterou byste měli sbalit do batohu partnera, je kamera nebo mobil s dobrou kamerou a dostatek místa pro všechny ty cenné momenty, které chcete zachytit. A samozřejmě, nabíječku!!! Bü ďůlepositě, kamera je bez významu, pokud je bez energie.
Možná si myslíte, že to bude jasné, když přijde čas odjet do porodnice, ale ve skutečnosti to může být docela matoucí. Mám na mysli, že kdo ví, co je skutečná kontrakce a co je jen falešný poplach? Já sama jsem s Radimem byla třikrát v porodnici než se skutečně začal rodit.
Obecně se dá říci, že pokud jste v první fázi porodu a kontrakce se objevují pravidelně každých pět minut po dobu jedné hodiny, měli byste se vydat do porodnice. Jiné příznaky mohou zahrnovat protržení vod, krvácení, silné tlaky v pánvi, nebo pokud jste po termínu a lékař doporučil indukci.
Je ale důležité pamatovat, že každá žena a každý porod je jiný. Takže pokud nejste jistí, co dělat, vždy se poraďte se svým lékařem nebo zdravotnickým odborníkem.
Na závěr mi dovolte, abych sdílela jednu vtipnou historku na závěr. Když jsem rodila Zuzanu, byla jsem tak nervózní, že jsem zapomněla sbalit oblečení pro ni! Ano, dobře čtete, zapomněla jsem na oblečení pro vlastní dítě. Naštěstí byl můj muž dost rychlý a dokázal se vrátit domů a vyzvednout něco, co jsem zabalila a připravila už týdny dopředu.
A jak jsme se dostali do porodnice? Uvědomili jsme si, že jsme zapomněli vyložit chameleóna Leopolda z auta, a tak jsme se museli vrátit domů, kde ho můj manžel zanechal u sousedů. Musím říct, že to byl pro nás velmi napínavý okamžik, ale dodnes se nám při vzpomínání na tu situaci tak smějeme.
Post-Comment