Důležitost návštěv gynekologa

Ještě před tím, než se ponoříme do světa gynekologie, je nezbytné si uvědomit, jak zuřivě důležitá je pro nás všechny návštěva gynekologa. No, pro nás muže možná ne tolik. Ale pro naše ženy, přítelkyně, matky, dcery, sestry, tety, babičky a všechny tyto drahé ženy v našem životě je to naprosto nezbytné. Tím, jak navštěvují gynekologa, sledují a kontrolují své zdraví a tím také o sobě a o nás pečují. Můj milý přítel, třeba teď právě sedíte v čekárně u lékaře a nervózně se snažíte zabít čas třeba právě tím, že čtete tento článek. Nebojte se a podpořte v této chvíli svou partnerku.

První návštěva gynekologa

První návštěva gynekologa je v životě každé dívky průlomová událost. Mistrovsky ovládla Anežka rozmluvu na toto téma s naší dcerou. Cítil jsem se jako v pubertě při první zkušenosti s holením. Točilo se mi hlavou od všech těch rad, a hrůzou jsem tu a tam upadl do mdlob. Ale na to je rodina. Kdo jiný nám má věnovat svůj čas a pečlivě nás připravit na život, když ne naši blízcí.

Důležitost preventivních prohlídek

Ale teď zpět k tématu. Jistě víte, co říkají o prevenci - předcházet je daleko lepší než léčit. Anežka je na tohle skvělý příklad. Nikdy si nenechá ujít své pravidelné prohlídky a důsledně sleduje své zdraví. Ano, někdy mi ty její návštěvy připadají jako sbírka razítek, ale nedávno mi to všechno došlo a chápu, jak důležité je to pro ni a pro nás. Vždyť není nic cennějšího než naše zdraví, že?

Četnost návštěv gynekologa

No, a kolikrát se tedy chodí na gynekologii? Existuje nějaký standard, jak často by měla žena gynekologa navštěvovat? Mojí ženě Anežce se zdá, že má u lékaře druhý domov. Má výhradně pravidelně své prohlídky. Když se jí zeptáte, poví vám, že se musí chodit alespoň jednou za rok. Myslím, že i gynekolog ji tam má rád. Vždyť je to dáma a ten jeho stereotypní praktický život namočí troškou toho jejího ženského kouzla.

Závěrečná myšlenka

Na závěr bych tedy chtěl říct, že ať už jste muž či žena, měli bychom se podpořit v našem zdravotním úsilí. Tohle neznamená, že bychom měli chodit se špičkovými sportovci. Ale měli bychom se starat o své zdraví a to našich blízkých. A pečlivě sledovat, jak se vyvíjíme a jak nás ovlivňuje náš životní styl. A pokud to znamená jít pravidelně na kontrolu k gynekologovi, tak nás tam Anežka ráda zavede. A samozřejmě, nezapomeňte se taky smát. Vždyť život je krásný, a to i přes všechny ty jeho nástrahy. Takže s úsměvem a se zdravím na prvním místě do světa!

Post-Comment