Porozumění bolesti při roztahování dělohy

Jako máma dvou úžasných chlapců, které jsem přivedla na svět přirozeným porodem, mohu potvrdit, že roztahování dělohy není zrovna procházka růžovým sadem. Ale snažila jsem se to brát s lehkostí a smíchem, protože jak říká moudré přísloví, pokud se na vás zřítí obloha, podívejte se nahoru a uvidíte hvězdy.

Roztahování dělohy je nezbytný, přirozený postup, kdy se děloha přizpůsobuje, aby mělo miminko dostatek prostoru k růstu. Bolest, kterou mnoho žen pociťuje, je způsobená kontrakcí děložních svalů a stresem na vazbách, které drží dělohu. Ale nebojte se, nejsme tady aby vám naháněli strach. Spíše jsme tady abychom vás ujistili, že to můžete zvládnout a pobavili vás přitom.

Pravda o bolesti

Některé ženy porovnávají bolest při roztahování dělohy s menstruačními křečemi, jenom mnohem intenzivnějšími. A musím se přiznat, není to nadsázka. Je to nepopiratelně moc silný pocit. Ale naše těla jsou ohromující a dobře přizpůsobené k práci, kterou musí vykonat. Proto je důležité si pamatovat, že bolest je dočasná a že vy jste silnější než si myslíte.

Našla jsem způsob, jak zvládnout bolest - smíchem. Ano, je to možné. Představte si, že jste ve stand-up komedii a děloha je doopravdy vtipný komik. Ať už to bolí jak chce, smějte se tomu, protože humor je to nejlepší lék.

Význam dýchání

Teď se možná ptáte, jak se dá smát, když bolest zaplavuje celé vaše tělo? No, dýchání. Dýchání je klíčem. Pokud se naučíte správně dýchat, můžete si lehčeji poradit s bolestí. Jako když jdete na běžecký trénink. Nejdříve je těžké, ale jakmile se naučíte správně dýchat, je to mnohem snazší.

Já jsem si představovala, že dýchám vůně mé oblíbené čokolády, a když jsem vydechovala, posílala jsem bolest pryč. Bylo to jako kouzlo a opravdu mi to pomohlo. Takže pamatujte, když bolí, dýchejte. Dýchejte a smějte se. To je nejsnazší způsob, jak to zvládnout.

Bolest vs. radost

Současnými životními událostmi jsem zjistila, že bolest a radost můžeme považovat za dvě strany téže mince. Je udivující, jak se bolest mění na radost, když uvidíte své malé miminko, které jste tak dlouho nosili uvnitř sebe. Pro mě je to jedna z nejlepších věcí na mateřství - přeměna bolesti na radost. Je to jako přeměna housenky na motýla!

Mimochodem, vzpomínám si na dobu, kdy jsem byla těhotná s mým prvním synem. Bolest byla tak silná, že jsem měla pocit, že nebudu schopna to zvládnout. Ale když jsem uviděla jeho malou tvář, všechna ta bolest byla zapomenuta. Takže pamatujte, ať už je to jakkoli těžké, na konci je vždy odměna, která stojí za to.

Praktické tipy pro zvládnutí bolesti

Zde je několik tipů na zvládnutí bolesti, které jsem se naučila během mého těhotenství a které jsem se rozhodla sdílet se svými čtenáři. Nejsou to žádné vědecké průlomy, ale malé věci, které můžete udělat a které by mohly pomoci.

  • Dýchejte. To samo o sobě vám výrazně pomůže zvládnout bolest.
  • Smějte se. Ano, i když to bolí. Smích skutečně je nejlepší lék.
  • Promluvte o tom. Podělte se o to, co prožíváte, se svými blízkými nebo na podporových skupinách pro těhotné ženy.
  • Vyzkoušejte akupresuru. Tato starověká čínská metoda léčby může zmírnit bolest.
  • Veďte pozitivní self-talk. Připomínejte si, jak jste silná a co všechno už jste zvládla.

Nakonec si pamatujte - to, co prožíváte, je běžný, přirozený proces, kterým prochází každá žena. Jste v tom společně s miliony žen po celém světě a my vás podporujeme. Jste silná, jste odolná a jste úžasná. A věřte mi, až uvidíte své novorozené miminko, všechna ta bolest bude zapomenuta. Protože to je kopáček - ta láska, ten zázrak, ten okamžik - stojí za každou jednu bolest a strast.

Post-Comment