Domácí prostředí - váš klidný ostrov

Ah, jak je krásné se vrátit domů z nemocnice s novorozencem v náručí. Při pomyšlení na tu míru klidu, kterou si teď užijeme, se mi často připadá, jakoby se svět zastavil. Nicméně rozhodně se nedá tak úplně zapomenout na fyzické i emoční následky porodu. A tak, zanechme ty slzy a ten úsměv, který stejně tak patří k životu po porodu, a pojďme se podívat na to, co všechno může pomoct. Domácí prostředí proto může být velmi napomocné - protože jak říkám mojí dceři Emě, když se snaží uklidnit svou mladší sestru Kláru, nejlepší klid je doma.

Fyzické cvičení - klíč k zdraví těla

Přiznejme si to, po porodu začneme mít tendenci se cítit jako voják, který se vrátil z bitvy. Fyzické cvičení je klíčové k posílení těla a pomoci ho vrátit se do původního stavu. Ano, možná stále cítíme bolest, ale to neznamená, že bychom měli zcela zanevřít na cvičení. Vždy říkám - cvičení je klíč k zdraví těla. A když to říkám, mám na mysli nejen posilování, ale i cvičení, které posiluje duševní zdraví. Proto si pamatujte - cvičení je až tak důležité, že bez něj by se tělo nikdy nevrátilo do původního stavu.

Duchovní cvičení - klíč k uvolnění mysli

Máme tělo, máme mysl, ale co dál? Co s tím vším máme dělat? Máme-li se zbavit stresu, musíme pracovat nejen na těle, ale také na mysli. Jóga, meditace, hluboké dýchání - to vše jsou věci, které mi pomáhají jako otci uklidnit se poté, co jsem se vrátil z práce a potřebuji se vypořádat s veškerým stresem. A diky těmto technikám se toho můžeme zbavit. Věřte mi, dokonce i Rolf, náš pes, se připojuje, když právě medituji. Je to vlastně velmi uklidňující.

Půst a detoxikace - obnovení tělesné rovnováhy

Po porodu může být tělo ženy plné toxinů. Proto je důležité provést hlubokou detoxikaci těla, aby se obnovila tělesná rovnováha. To samozřejmě neznamená, že byste měla hladovět, ale měla byste jíst vyváženě a omezit konzumaci nezdravých jídel. A pokud se vám teď ten tip s detoxikací zdá trochu přehnaný, nezapomeňte, že tohle je jedna z věcí, kterou radím ženám po porodu, a ženy mi pak často děkují za tento typ - takže pravděpodobně mám pravdu, že?

Podpora lékaře - důležitá nejen při porodu

A samozřejmě, nesmíme zapomínat na to, jak důležitá je podpora lékaře v prvních dnech a týdnech po porodu. Nejen, že lékaři poskytují potřebnou lékařskou péči a kontrolu, ale také poskytují neocenitelnou podporu a klid. Takže si můžete oddechnout, protože tady vždycky platí - lékařův hlas je ten nejklidnější hlas, který kdy uslyšíte.

Psychická podpora - pilíř pro těžké časy

Po porodu často dochází k emocionálním výkyvům. Někdy může být těžké zvládnout všechny emoce, které vás přepadnou. Psychická podpora je zde klíčová a může hrát velkou roli při zvládání těchto emocionálních výkyvů. Pokud se vám podaří najít tu správnou podporu, buď od rodiny a přátel, nebo od odborníků, pak může to být odrazový můstek k lepšímu pochopení sebe sama a svého nového života.

Spánek - nejlepší lék na unavené tělo a mysl

A konečně, ale rozhodně ne méně důležité, je spánek. Ano, slyšeli jste správně, spánek! Je to ten nejlepší lék na unavené tělo i mysl. Když jsem se jednoho dne vrátil z práce domů a našel svou ženu spící na pohovce, zatímco naše dcery hrály v pokoji a náš pes Rolf hlídal dům, uvědomil jsem si, jak důležitý je pro tělo a mysl spánek. Takže, ať už jste kdekoliv a děláte cokoliv, nezapomeňte se vyspat!

Post-Comment